Kapalı Gişe Oynayan Tiyatro Oyunu “Ahududu” Antalya’da!

Dünyada en çok sahnelenen oyunlardan olan, Joseph Kesselring’in “Arsenic and Old Lace” adlı eseri, “Ahududu” adıyla usta tiyatrocu Nedim Saban tarafından yeniden derlenerek seyirciyle ile buluşmaya başladı. Tiyatrokare’nin yeni oyunu, uzun yıllar sonra ilk kez sahneye çıkan Melek Baykal ve Nedim Saban’la duayen sanatçı Suna Keskin’i bir araya getirdi. Ahududu, daha önceki oyunlarda yoğun gişe ilgisini görürken, dakikalarca alkışlanan oyuncuların heyecanı büyüktü.

25 Ağustos Cuma günü Konyaaltı Açık Hava’da sergilenecek olan bu oyun Antalyalıların büyük ilgisini çekti.
ahududuoyunu_tiyatrokare__12_

Seyirciyi bol bol güldüren oyun için Nedim Saban şunları söyledi: “Tiyatrokare’nin 25. yıl projesi olan Ahududu için çok özendik. Çok güçlü bir oyuncu kadrosu, her rolün hakkını veriyor. Prodüksiyona da çok özendik. Dekorundan kostümüne ve en küçük aksesuarına kadar her ayrıntıya önem verdik.

Bu devirde tiyatronun iyileştirici, sarmalayıcı etkisi çok büyük. İşimize daha çok sarılarak, toplumun yaralarını, üzüntülerini sarmalamak mecburiyetimiz var. Öte yandan televizyon dizilerinin ezici gücü, trafik, ekonomik zorlukları göğüsleyerek tiyatroya gelen seyirciye büyük saygımız var, onları mesleğimizin en büyüleyici yönüyle karşılamak durumundayız. Seyirci bu emeği görüyor, hemen karşılığını ayakta alkışlayarak veriyor. Bu ilgi tüm yorgunluğa değiyor. Bazen aynı emeği harcıyor ama ekibin ruhu tutmayınca aynı sonucu alamıyorsunuz. Ahududu’da güçlü bir ekip ve güzel bir ekip ruhu var. Perde açılır açılmaz seyirci bunu his etti ve kahkahalarla, alkışlarla karşılık verdi. Oyunun neden 20. yüzyıl klasikleri arasına girmiş olduğunu bir kez daha anlamış, tadını çıkartmış olduk.”

Ahududu oyununun biletleri buradaetkinlikvar.com ve gişelerde satışa sunuluyor.

Yazar: Dilara Meşe

Dilara Meşe, 15 yıldır medya ve iletişim alanında görev yapmaktadır. Bir çok haber sitesinde editörlük yapan Dilara, fanantalya.com'da haber editörlüğü yapmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir