Fenomen Otobüs Hattı KL08 Restoran Oldu

ANTALYA’da şehiriçi ulaşımda fenomen hat olan Konyaaltı – Lara arasındaki KL08’in ismi bir restorana isim oldu. İlk şubesi Lara’da açılan KL08 Sokak Lezzetçisi, Bursa ve Elmalı başta olmak üzere birçok yöresel lezzeti sunuyor.
Antalya’da uzun yıllar Rixos Oteller Grubu’nda üst düzey yöneticilik yapan Gökhan Sarper ile Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği’nin eski Başkanı da olan işadamı Mustafa Sözen ortaklığında, Akra Barut Hotel karşısında, Antalya’nın fenomen otobüs hattı KL08 ismiyle bir restoran açıldı. Dünyanın önemli gastronomi isimlerinden ve Abdullah Gül döneminde Cumhurbaşkanlığı’nın mutfağını da yöneten Aydın Demir’in danışmanlığını yaptığı KL08 Sokak Lezzetçisi, yaklaşık 10 gün önce hizmete girdi.

Antalya’yı Lara’dan Konyaaltı’na bir uçtan bir uca dolaşan fenomen otobüs hattı KL08 ismiyle kısa sürede büyük ilgi gören KL08 Sokak Lezzetçisi‘nin ortaklarından Gökhan Sarper, 140 kişi kapasiteli restoranda ilk etapta 30 kişi istihdam ettiklerini ve 24 saat açık olduklarını söyledi. Köfte ve sucuğu Bursa Orhangazi’den, kokoreci Balıkesir Susurluk’tan, turşu ve turşu suyunu Bursa Gederek’ten temin ettiklerini belirten Sarper, Elmalı’nın ünlü un helvası, keçi sütünden yapılan yanık dondurması, Antalya’nın meşhur piyazı, Gaziantep’ten havuç dilimi baklava gibi yöresel lezzetleri sunduklarını anlattı.
KL08’in herkese hitap ettiğini belirten Sarper, “KL08 hattı Antalya’nın en gözde, alayına giden hattı. Beyaz yakalılar, öğrenciler, gençler, yaşlılar, yabancılar, bizim de, herkesin de kullandığı bir hat. İnternete girdiğinizde herkesin birbirine tavsiye ettiği bir hat. Adına internet siteleri açılan bir hat. Biz de aynı KL08 gibi her kesime hitap edelim istedik” dedi.
Antalya’da Konyaaltı – Lara hattında çalışan otobüs hattı KL08 için daha önce de sosyal medya hesabı açılmış, otobüsten yer bildirimi yapan yolcular, esprili paylaşımlarda bulunmuştu.

Kaynak: DHA

Yazar: Dilara Meşe

Dilara Meşe, 15 yıldır medya ve iletişim alanında görev yapmaktadır. Bir çok haber sitesinde editörlük yapan Dilara, fanantalya.com'da haber editörlüğü yapmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir