19 Ekim Muhtarlar Günü

Antalya’nın Manavgat ilçesi’nde 19 Ekim Muhtarlar Günü düzenlenen törenle kutlandı.

Antalya’nın Manavgat ilçesi’nde 19 Ekim Muhtarlar Günü düzenlenen törenle kutlandı.

Manavgat Cumhuriyet Meydanında çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan Muhtarlar Günü etkinliğine Manavgat Kaymakamı Mustafa Yiğit, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ve Mahalle Muhtarları katıldı. Törende Milli Egemenlik Mahalle Muhtarı Şaban Aydın Şirin, muhtarlık tarihinde 2. Kez muhtarlar günü kutlamasının yapıldığını belirterek “188 yıllık geçmişi olan muhtarlık teşkilatına yönelik olarak 2015 yılında başbakanlığın talimatıyla 19 Ekim Muhtarlar Günü olarak ilan edilmiştir. Bugünün muhtarlar günü olarak ilan edilmesi biz muhtarlar arasında sevinçle karşılanmıştır” dedi.

Cumhuriyet meydanındaki törenin ardından muhtarlar Manavgat Kaymakamı Mustafa Yiğit’i ziyaret ederek çiçek takdim etti. Kaymakam Yiğit, muhtarlık mesleğinin Osmanlı dönemine dayanan köklü bir meslek olduğunu, köklü olduğu kadar da sorumluluğunun ağır olduğunu belirterek muhtarların gününü kutladı.

Yazar: Dilara Meşe

Dilara Meşe, 15 yıldır medya ve iletişim alanında görev yapmaktadır. Bir çok haber sitesinde editörlük yapan Dilara, fanantalya.com'da haber editörlüğü yapmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir